IMG_8674_edited.jpg

O nás

Náš příběh

K výrobě dobrého vína je potřeba zdravý hrozen, ale ten bez poctivého přístupu k révě neuděláš.

Naší filozofií je vyrábět vína, která sami chceme pít a tohle je motto, kterým se řídíme. Vínu jsme dali svá srdce i rozum. Révě se věnujeme celý život. Začínali jsme nejprve jako nadšení zahrádkáři, a po letech tvrdé práce se nám splnil náš sen - rodinné Vinařství Šlancar.

sběr_karolínka_tobiáš

Naše vína zrají ve sklepních prostorách boleradického zákoutí Tihelňa, kde se nachází 13.vinných sklepů. Sklep se začal budovat v 60. letech minulého století. Sklepní prostory se nachází až 15 metrů pod povrchem, což je ideální pro udržení stálé teploty celý rok. Dubové nádoby sedmdesát let staré byly nahrazeny novými "Duby" o objemu 600 a 800 litrů a pro zrání červených vín slouží barrique sudy. Koštování nebo degustace - můžeme to nazvat "Hovory s vínem" probíhá v zadní části sklepa v kostele u degustačního stolu (vidíte na fotce). Představu o sklepě si určitě uděláte lepší když nás navštívíte, pojíme, popijeme, pobesedujeme a až budete krásně unaveni nabídneme Vám postel i s nebesy. Těšíme se na Vás.

vinohrady

Staráme se dohromady o 49 hektarů vinohradů (11 hektarů v Boleradicích a 38 hektarů v Horních Bojanovicích) a 3 hektary orné půdy. Tu oséváme bylinkami pro včeličky, které tu neustále pilně pracují, stejně jako my, vinohradníci. Máme vinohrady s dokonalou polohou a můžeme se pyšnit vysokým stupněm mechanizace - předřez, okopávka, ometání kmínků, odlistění, osečkování, vyžínání, postřik, sklizeň. Velký důraz klademe na regulovanou produkci hroznů, řez na jeden tažeň s deseti očky. Révu si pěstujeme v režimu nadstavbové integrované produkce hroznů. Tahle varianta hospodaření je na rozmezí mezi konvenčním a ekologickým systémem. Jde o kvalifikovaný přístup při používání pesticidů v případech, kdy nejde dostatečně regulovat populace škodlivých organismů přírodní cestou.

vinoslancar.cz_sklep.jpeg
IMG_9192.HEIC

Půda

Půda je základ všeho a samozřejmě i našich vinohradů. Snažíme se o co nejdokonalejší péči o ni, protože půda nám dává to nejdůležitější k výrobě vína.

IMG_4393 (1).JPG

Zázemí

Mít sklep není to jediné. Při výrobě a skladování vína využíváme mnoho lidí, strojů a místa. O všechny musíte s láskou pečovat, aby vše fungovalo. 

IMG_8476.HEIC

Láska

S láskou se staráme o vinohrady, o sklep, o stroje a především o lidi, se kterými spolupracujeme při tvorbě našich vín. Ochutnejte a určitě si je také zamilujete.

Víno Toast

Požitek

Požitek z vína nemusí být vždy takový, jaký čekáte. Snažíme se dělat vína vzdušná a příjemná k celovečernímu pití. Díky tomu vyniknou všechny chutě a vůně.